Tűréshatár - Miért?

Ismerd meg magad és korlátaidat, s ha már felismerted a határokat lépd át őket. Ez vezet a fejlődésed felé. Feszegesd a határaid!
Tanulni jöttünk és ennek az egyik állomása, hogy amiket a neveltetésünk és a társadalom ránk rak korlátok és határok, azokat merjük átlépni.
Amikor jönnek a feladatok, akkor jönnek a felismerések.
Mindenki más-más tűréshatárral rendelkezik ez olyan, mint a fájdalom küszöb. Egyénenként más. Amikor kimozdítanak a komfort zónádból, akkor jönnek a kérdések: "Miért?" "Miért én?" vagy "Miért most?"
Ezeket a kérdéseket már mindenki feltette magának. Megvártátok a válaszokat? Esetleg megkerestétek magatokban a választ?
Miért? - Mert feladatod van...lépned kell!
Miért én? - Mert Te vagy az életed "kovácsa". Senki sem fog helyetted sem fejlődni, sem tanulni. Az élet csodás, mert minden pofontól fejlődünk...és az élmény megmarad. Nem szeretünk ugyanabba a hibába esni, ezért mindig formáljuk a hozzáállásunk. Ha sorozatban ugyanott találjuk magunkat, akkor még van mit tanulni, mert elkerültük vagy túl óvatosak voltunk és nem vállaltuk fel a komfort zónánk elhagyását.
Miért most? - Mert most van itt az ideje, tovább lépned és fejlődni.
Hidd el, minden negatív élmény tanít!
Ha sorozatosan csak negatív élmény vesz körül, akkor ideje leülni és körbenézni, merre tartasz.
Minden ember életében van egy mélypont, amikor azt hisszük nincs lejjebb - hidd el, van. A gödör alján csücsülni és várni, hogy valaki megment, kihúz...na az-az elvesztegetett idő.
Segítség mindig jön, főleg ha kérjük!
A segítségnél is észre kell venni a sorsszerűséget, mert szinte mindig több lehetőség is jön, de nem ismerjük fel, mert nem engedi felismerni az egónk. Vannak, akik nyitottabbak és ismerik a jeleket így gyorsabban megoldják a problémáikat.
Képzeld el magad tényleg egy gödör aljára. Éhes vagy, fáradt és már mindenről lemondtál. Egyszer csak lerepül egy kötél. Ha egy tudatosabb ember vagy felismered a lehetőséget és belekapaszkodsz. A kötélen kiküzdöd magad.
Ha már az önbecsülésedet is elvesztett ember vagy, akkor nem hiszel magadban és csak nézed a kötelet, de nem mersz felkapaszkodni rajta, vagy ha meg is próbálod, mindig visszazuhansz.
Mivel az életben semmi se véletlen így kapsz lehetőséget még. Egyszer csak leengednek egy létrát, viszont azt a bizonyos létrát és a fokokat is magadnak kell megtenned. Csakis fokonként szépen sorjában. Sosem szabad semmit se sürgetni. Korunk "betegsége" a türelmetlenség.
Sajnos vannak olyan emberek, akik sosem ismerik fel a lehetőségeiket, vagy ha fel is ismerik, nem mernek lépni.
Bárhonnan fel lehet állni! Fel is kell!
Néhány csapás, amit mindenki megismer:
- Anyagi: veszteség, büntetés, ingó és ingatlan károk, bevételi források megszűnése stb.
- Egészség: valamilyen betegségből vagy balesetből adódó megbetegedés saját illetve közeli hozzátartozóknál.
- Lelki: traumákat válthat ki bárkinek vagy bárminek az elvesztése. Ilyen a haláleset, munkahely elvesztése, válás. Ide sorolhatjuk a csalódásokat is legyen az baráti vagy családi.
Az igazságtalanság mindenkire hat esetleg fájhat is egészen addig, míg nem minket ér közvetlenül, viszonylag gyorsan elfelejtjük.
Minden sikeres ember megjárta már a gödör alját, s az is lehet, hogy többször is. Minden bukás után fel lehet állni, csak meg kell találni magunkban az erőt.
Siker mindenkinek jár, ha elkezdi a gondolatait átrendezni és bízni önmagában.
Komfort zónánk mindig a fejlődésünk szintjéhez igazodik. Ha feszegeted a korlátaidat úgy is fogalmazhatnánk, hogy bontogatod a szárnyaidat.
Minél több területen, ha átléped a kétség határát már egy lépést tettél a felszabadulásod irányába.
Miért mondom ezt? Mert a nagy többség (az emberek 90%-a) a középszerű úgymond túlélési életmódra rendezkedett be. Mindenféle elfojtások, félelmek, fáradság vagy depresszió mögé bújva keresi vagy éppen éli túl az átlagnak megfelelő életét.
Aki már a komfortzónán kívülre merészkedik, az lépésről lépésre közelebb jut a szabadság érzéséhez. Megismerkedik a határtalanság, bizalom és önbizalom, izgalom, bátorság, hit, egészség, siker, álmok, szenvedély és beteljesülés fogalmaival. Csodálatosan fejezi ki a nyelvünk: szárnyal.
Feladat: Ismerd meg fizikai és szellemi korlátaidat. Amint tudod, tedd meg a lépést, hogy kilépsz a komfort zónádból.
Ha nem tudod, mivel is kezdj, kérdezd meg a lelked. Mire van szükséged?
Pl.: Feltöltődésre > menj ki a természetbe. Típusodhoz megfelelően válassz olyan lehetőséget, ahol nem csak láblógatás van, hanem kipróbálsz olyan dolgot, amit még nem csináltál. Tenger - búvárkodás, erdőtúra - ne legyen minden megtervezve. A dombokat és hegyeket is mindig magunknak megfelelőeket válasszunk.

A természet gyógyít - csak fel kell keresni...
...s mi csak addig élünk, míg a földet életben tartjuk.